2/16/2021

Rękodzielnictwo. Świece ręcznie robione z naturalnych komponentów - wpis gościnny

 Rękodzielnictwo. Świece ręcznie robione z naturalnych komponentów.

Żyjemy w świecie, w którym zalewani jesteśmy rzeczami produkowanymi na masową skalę. Zmęczeni niską jakością i jednolitym, monotonnym designem, coraz częściej szukamy przedmiotów unikatowych. Zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy w dziedzinie aranżowania wnętrz skłaniają się w stronę dekoracji od artystów i rzemieślników. Między innymi wybierają świece ręcznie robione.

Rękodzielnictwo cieszy się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego. Masowa produkcja sprawia, że mamy łatwy dostęp do wielu produktów, ale są one marnej jakości i wszystkie wyglądają tak samo. W przypadku świec zapachowym w grę wchodzi coś jeszcze. Tanie świece z marketów często zrobione są z surowców niekorzystnych dla zdrowia i środowiska.Świece ręcznie robione marki Padowski – unikatowa uroda rękodzieła

Wybierając rękodzieło, wybieramy unikatowość. Żaden przedmiot wytwarzany przez rzemieślnika nie jest identyczny – nawet jeśli produkuje on kolejne egzemplarze. Jeśli chodzi o świece ręcznie robione, wynika to z samej urody wykorzystywanych komponentów. Na przykład naturalny wosk palmowy, używany przy ręcznej produkcji świec od Padowskiego,  podczas odlewania układa się w unikatową strukturę. Przypomina ona kryształki lodu na zamarzniętej szybie.   

Dbałość o jakość

Świece ręcznie robione w małej manufakturze to nie tylko przedmioty o niepowtarzalnej urodzie. To także produkty wysokiej jakości. Twórca rękodzieła wykonuje rzeczy z dbałością o najmniejszy szczegół – w końcu są to małe dzieła sztuki, owoce artystycznego wyrazu, które mają zachwycić swoją wyjątkową formą. Nieduże ilości wytwarzane na bieżąco sprawiają też, że każda świeca może być dokładnie sprawdzona.Świece z naturalnych komponentów z troską o klienta i środowisko

Na dobrą jakość świec ręcznie robionych składają się nie tylko talent twórcy i indywidualny proces wykonania. Niezwykle istotne są komponenty, z których powstają. Naturalne surowce, w tym roślinne woski z upraw kontrolowanych przez ekologów pozwalają uzyskać produkt wysokiej klasy. Wosk palmowy lub sojowy jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska – w przeciwieństwie do świec syntetycznych, które zawierają ropopochodną parafinę. 

Twórcy rękodzieła kierują się często podobnymi wartościami, jak ich klienci: nie tylko zamiłowaniem do minimalizmu – przedkładaniem jakości ponad ilość – ale też troską o środowisko naturalne.   Wysokiej jakości świece ręcznie robione – do domu i na prezent

Staranne wykonanie, naturalne komponenty i w efekcie wysoka jakość sprawiają, że świece ręcznie robione doskonale nadają się na prezent. Taki szlachetny drobiazg będzie dobrym upominkiem zarówno dla kogoś bliskiego, jak i pewnym wyborem dla kogoś, kogo mało znamy.  

Wpis gościnny

9 komentarzy:

Dziękuję za każdy komentarz, chętnie Cię odwiedzę. Nie odpowiadam na komentarze typu "Obserwujemy?" Jeśli spodoba Ci się mój blog to zostań na dłużej, jeśli spodoba mi się Twój to zaobserwuję:)

sejf

Copyright © Stare Pianino