7/03/2018

Warto przerabiać starocia:)

Pamiętacie charakterystykę zbieracza rękodzielnika? To taki miły człowiek, który uwielbia buszować po różnych targach staroci, szuka, myszkuje i ciągle nabywa nowe "skarby". Tego człowieczka bardzo dobrze rozumiem, bo ja również lubię wynajdywać perełki, wybierać się na targi staroci, przerabiać przedmioty nikomu niepotrzebne. Kiedyś już o tym wspominałam, jak tylko byliśmy we Francji od razu szukaliśmy gdzie odbywają się Brocanty. Na takich targach czasami perełki i różne antyki można było upolować dosłownie za grosze. Niektóre trzeba było troszkę przerobić, pomalować, inne były piękne bez przerabiania. Już dawno byłam na takim targu i troszkę brakuje mi tego szperania.

Takie starocie , przerobione przedmioty mają w sobie to coś - duszę.  Patrzę np na starą ramę i zastanawiam się jaką historię mogłaby nam opowiedzieć. W jakim domu była, kim byli ci ludzie. Czy to był dom pełen ciepła, miłych zapachów, gwarów i śmiechów szczęśliwej rodziny. Czy może dom, w którym tej radości i miłości brakowało?

Czasami uda mi się zrobić metamorfozę jakiegoś starocia i często później taka rzecz zostaje ze mną i służy za ozdobę. Udało mi się zrobić metamorfozę:
1. Dwóch starych szuflad. Teraz trzecia szuflada stoi u mnie w pracowni i czeka na swoją kolej. Jak tylko troszkę znajdę czasu to się za nią zabiorę. A te szuflady wyglądają teraz tak


Jedna szuflada teraz jest w mojej pracowni jako półka na ścianie, druga w kuchni i trzymam w niej różne puszki z herbatkami.

2. Ta stara rama okienna była okropnie stara. Stała w garażu i czekała na spalanie. Później zabrałam ją i czekała w pracowni na metamorfozę. Trochę się naczekała, aż mnie olśniło i powstał wieszaczek na klucze. Teraz wszystkie klucze mamy w jednym miejscu.

3. Kiedyś dostałam do przerobienia stary zegar. Niestety nie mam zdjęcia przed metamorfozą, ale już skończony wyglądał takPrzerobiłam jeszcze czajnik ( już go nie mam, znalazł nowy dom), starą półkę inną ramkę itd. Ale jeśli czytacie tego bloga to już o tym wiecie. A jak nie to zapraszam do działu metamorfozy.

Co tu dużo pisać, starocia mają ogromny potencjał, a wyczarowane z nich cuda mogą nam jeszcze długo służyć i zdobić nasze wnętrza, więc nie wyrzucajcie ciekawych przedmiotów:)
Ten wpis jest przede wszystkim o starociach, ale też i antyki mogą być ciekawe i fajnie wyglądać we wnętrzach. Ale to już jest temat na całkiem nowy wpis.

Co ostatnio udało Wam się przerobić? Znalazłyście jakieś cudeńko do metamorfozy? Pochwalcie się w komentarzach, dodajcie linki do Waszych wpisów, chętnie podpatrzę:)

11 komentarzy:

 1. Uwielbiamy starocie, szczególnie te przywrócone do życia :) Pięknie sobie z nimi poradziłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie rzeczy, ale sama nie miałabym chyba cierpliwości ani talentu, żeby je przerabiać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialne metamorfozy starych, zapomnianych przedmiotów. Uwielbiam takie kreatywne rozwiązania. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne pomysły - trzeba mieć dar, by w czymś zniszczonym widzieć potencjał.
  Zegar podoba mi się najbardziej chyba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz złote rączki robisz cudowne metamorfozy , jestem pod wrażeniem .Pozdrawiam serdecznie .

  OdpowiedzUsuń
 6. oczywiście że warto:) z zapomnianych,pięknych przedmiotów zrobic coś jeszcze piękniejszego

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne przeróbki!!! Pozdrawiam gorąco:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze warto, takie przedmioty są cudowne i mają drugie życie :) Twoje przeróbki są super !
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne metamorfozy, lubię przedmiotom nadawać drugie życie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne , nowe życie nadałaś starym przedmiotom. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie dostałam, piękną starą, drewnianą szufladę, myślę co z niej zrobić - Twoje metamorfozy są zachwycające.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, chętnie Cię odwiedzę. Nie odpowiadam na komentarze typu "Obserwujemy?" Jeśli spodoba Ci się mój blog to zostań na dłużej, jeśli spodoba mi się Twój to zaobserwuję:)

sejf

Copyright © Stare Pianino