6/19/2020

Zapachy lata

Bardzo lubię ten początek lata. Te zapachy jaśminu, smak truskawek. Jaśmin mamy przy domu więc nie ważne, z której strony domu będziemy, zawsze pachnie.
Lubię początek lata, perspektywa długich letnich dni, planowanie wakacji. Bo w lecie wszystko wydaje się takie prostsze, łatwiejsze, przyjemniejsze. Nie trzeba wiele, by poczuć się szczęśliwym. Kawa wypita na balkonie, jaśminowy zapach, dobra książka, umorusane dzieciaki biegające boso po trawie. I te truskawki i wszystko co można z nich wyczarować.

Pamiętam tamten dzień, niby zwykły, a tak zapadł mi w pamięć. Dzień początku lata. Siedziałam sama w domu i samotność mnie przybijała. Miałam jej dosyć, pusty dom i w okół panująca cisza. Pukanie do drzwi zaburzyło moje użalanie się nad sobą. Koleżanka stanęła w progu z wielkim bukietem jaśminu i z siatką truskawek. I tą swoją wizytą zrobiła mi dzień. Niby tak niewiele trzeba, żeby wywołać uśmiech na twarzy. I tamten dzień, choć tak odległy, pamiętam do dziś, tamten zapach jaśminu i tamten smak truskawek, To był początek lata i wszystko takie łatwiejsze się wydawało...

Deseczkę zgłaszam na wyzwanie Dary natury

12 komentarzy:

 1. Piękna deseczka. Taki mały drobiazg też potrafi wywołać uśmiech i dać wiele radości:) Zacytuję (nie pamiętam, gdzie wyczytałam te słowa) - czasami życie zostawia dla nas dary w przedziwnych miejscach - na progu domu, z jaśminem i truskawkami też:)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna deseczka. Aż czuję jej zapach :) Powodzenia w wyzwaniu.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super deska, bardzo ładnie wykończona :)
  Co do lata - też tak czuję: że wszystko jest przyjemniejsze, łatwiejsze, że realizacja pomysłów jest prostsza... jakoś tak człowiek ma więcej energii, a jednocześnie podchodzi do wszystkiego bardziej na luzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj piękna deseczke zmajstrowalas :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Klimatyczna praca:) Rozkojarzyłam się przez te zapachy lata...

  OdpowiedzUsuń
 6. To jest właśnie najpiękniejsze w momentach... pozostają z nami na dłuuugo, długo 🤩

  OdpowiedzUsuń
 7. Deseczka przepięknie się prezentuje :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładna, ogromny talent!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, chętnie Cię odwiedzę. Nie odpowiadam na komentarze typu "Obserwujemy?" Jeśli spodoba Ci się mój blog to zostań na dłużej, jeśli spodoba mi się Twój to zaobserwuję:)

sejf

Copyright © Stare Pianino