3/26/2018

Sprzedaż rękodzieła legalnie bez działalności - to jest możliwe:)

Tak, już teraz będziemy mogli sprzedawać swoje prace legalnie bez rejestrowania działalności. Dotychczas niestety nie było to możliwe. Żeby sprzedawać trzeba było zarejestrować działalność, płacić ZUS i nie ważne czy w danym miesiącu była jakaś sprzedaż czy nie. Wiadomo jak to jest ze sprzedażą rękodzieła. Bywają miesiące, że sprzedaży nie ma żadnej, czasami tylko jakieś zlecenie się trafi. Większość z nas robi to hobbistycznie, ale też fajnie jest, jak coś sprzedamy i mamy trochę gotówki na zakup nowych materiałów do swoich prac.

Często problemy pojawiały się na jarmarkach kiedy drobni rękodzielnicy wystawiali swoje prace. Niektórzy przez cały rok coś tworzyli, żeby w jednym dniu wystawić swój mały kramik, coś sprzedać i tym samym troszkę się dowartościować. Żeby mogli poczuć, że to co tworzą może przydać się innym i że to co robią ma sens. I taki rękodzielnik czeka na dzień jarmarku przygotowuje się, poświęca mnóstwo pracy, płaci za miejsce na jarmarku, które często tanie nie jest, i czeka na klienta. A tutaj zamiast klienta pojawia się kontrola z US i po sprzedaży. Jeszcze karę trzeba zapłacić i nie ważne, że mało się sprzedało albo nic. Jak wyglądał taki typowo jarmarkowy dzień u mnie przeczytacie TUTAJ.

Teraz wszystko się zmienia. Możemy sprzedawać swoje prace bez działalności pod warunkiem  nieprzekroczenia w ciągu miesiąca  50% minimalnego wynagrodzenia czyli, 1050 zł. Trzeba jedynie prowadzić ewidencję swojej sprzedaży i w zeznaniu podatkowym wszystkie dochody pochodzące z tej działalności uwzględnić jako przychody z innych źródeł.

Myślę, że dzięki takiej możliwości większość z nas sprawdzi czy taka działalność mu się opłaca i jakie może przynieść zyski miesięcznie. Rękodzielnicy, którzy do tej pory obawiali się jakiejkolwiek sprzedaży mogą w końcu odetchnąć i spróbować swoich sił na rynku i jeśli pomysł wypali, sprzedaż będzie wzrastać to na pewno niektórzy zdecydują się jednak na założenie swojej działalności. 

Co o tym wszystkim myślicie??? 
A to moja najnowsza deseczka, którą można kupić TUTAJ


Inne wpisy na temat sprzedaży rękodzieła:
- gdzie obecnie sprzedaję swoje rękodzieło
- co zrobić z rękodziełem, którego nikt nie chce kupić?
- i znowu o tej sprzedaży rękodzieła  
- 5 powodów, dla których ludzie nie chcą kupować Twojego rękodzieła11 komentarzy:

 1. Deseczka super. Wiadomości też :) pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 2. Nareszcie będę mogła sprzedawać obrazy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nareszcie zdolni ludzie nie będą musieli "chować się po kątach" ze swoimi cudeńkami :)
  PS Mysia Familia po wielu perypetiach wraca do blogowego świata. Dzień dobry! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy i praktyczny post Gosiu !
  Deseczka cudna :)
  Pozdrawiam cieplutko :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna deseczka i wspaniała wiadomość dla wszystkich osób, które tworzą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Klimatyczna deseczka! Przydatny post:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Deseczka w cudownym klimacie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Deseczka cudowna :)jak zawsze zresztą :)
  Fajnie, jeśli opłaty za stoiska nie byłyby tak wygórowane.Myślę że działałoby to na korzyść obu stron

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na to już od dawna ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kwestia tego ile się zarabia oczywiście. Nie można przekroczyć 50% minimalnego wynagrodzenia więc można sobie policzyć. Kwestia trudniejsza to jak sprzedawać handmade tu trzeba się trochę nagimnastykować. Social media są bardzo pomocne.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, chętnie Cię odwiedzę. Nie odpowiadam na komentarze typu "Obserwujemy?" Jeśli spodoba Ci się mój blog to zostań na dłużej, jeśli spodoba mi się Twój to zaobserwuję:)

sejf

Copyright © Stare Pianino