6/03/2018

Kulisy blogowania - jak powstają posty na bloga

To drugi wpis z cyklu Kulisy. Pierwszy możecie przeczytać TUTAJ

A dziś o tym jak powstają moje wpisy.
Na początku założyłam bloga tylko po to, żeby pokazywać swoje prace. I jak tylko jakaś praca powstała to powstawał wpis na jej temat. Jak zrobiłam deseczkę, był wpis typu: "dzisiaj zrobiłam deseczkę", jak zakładka to coś w tym stylu: "niedawno zrobiłam zakładkę" itp. Na tamten czas to mi wystarczało. Krótko i na temat i oczywiście zdjęcia prac.
Im dłużej blogowałam to chciałam czegoś więcej, zaczynałam być troszkę znużona swoimi postami, czasami nawet zastanawiałam się nad przyszłością tego bloga. Zaczęłam więcej pisać. Powstawały wpisy na temat sprzedaży rękodzieła, o jarmarkach, o rękodzielnikach. Były też o wnętrzach, z czasem pojawiły się wpisy gościnne i sponsorowane.

Teraz wpisy powstają również wtedy, kiedy uda mi się zrobić jakąś pracę, chociaż robię ich dużo mniej niż kiedyś. Lubię pokazywać najnowsze prace, ale lubię też pisać. Czasami wpisy powstają tygodniami, a czasami w kilka minut. Np, ostatni wpis klik. Wymyśliłam tytuł kilka tygodni temu. Wydał mi się ciekawy więc zapisałam go w posty robocze. Tytuł ciekawy, ale więcej nie wiedziałam co napisać. Aż w końcu olśnienie i wpis do ciekawego tytułu powstał od razu. I takie wpisy lubię najbardziej.

Wpisy z cyklu "okruchy codzienności" powstają dużo dłużej. Na początku wybieram zdjęcia z ostatnich tygodni. Te zdjęcia umieszczam w postach roboczych, czasami nie mam pomysłu na treść, czasem pomysł wpada nie wiadomo skąd i wpis gotowy. Ale zawsze do tych wpisów najpierw powstają zdjęcia. Właśnie od jakiegoś czasu powstają kolejne okruchy i mam nadzieję, że niedługo uda mi się opublikować.

A na koniec krótko. Ostatnio zrobiłam trzy zakładki i jedno pudełko po dziecięcym mleku.


Pozdrawiam cieplutko:)

8 komentarzy:

 1. Różnie to z tymi postami bywa:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy blog z czasem ewoluuje. Dochodzą nowe pomysły i stałe lub czasowe cykle. Ja to doskonale rozumiem.
  Piękne prace Gosiu :))
  Pozdrawiam cieplutko :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zakładki.:) Tak to już bywa, że w większości początkowy zamysł jest inny, a później blog się zmienia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne są te zakładki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja czasami i miesiąc tworze post, ostatnio to tak właśnie jest. haha Muszę się poprawić, choć blog ma być przyjemnością. :D Naprawdę wspaniałości tworzysz. Przepiękne prace, bardzo dopracowane, bardzo mi się podobają, mają to COŚ. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zakładki wyszły Ci jak zawsze urokliwe Gosiu :-) a najnowsze puszki, które widziałam - cudne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne zakładki a puszka na herbatkę też bardzo fajna :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, chętnie Cię odwiedzę. Nie odpowiadam na komentarze typu "Obserwujemy?" Jeśli spodoba Ci się mój blog to zostań na dłużej, jeśli spodoba mi się Twój to zaobserwuję:)

sejf

Copyright © Stare Pianino