5/25/2022

Kiedy jest ten właściwy czas???

 Kiedy jest ten właściwy czas, żeby w końcu zrobić to o czy się marzyło od dawna? O wyjeździe na upragnione wakacje, o założeniu bloga, o zapisaniu się na kurs fotografii, o napisaniu książki lub po prostu wyjście ze swojej strefy komfortu. Czy ten właściwy czas kiedyś nadejdzie? A może nie czekać i po prostu stwierdzić, że ten akurat właściwy czas jest teraz, dzisiaj? 

Ja mam tak, że zawsze czekam na ten właściwy czas. Odkładam wiele spraw, bo to nie jest ta pora, może za rok, albo kilka lat. Nie teraz.


"Napisałabyś książkę." - nie raz słyszałam od bliskich. Ale jak napisać książkę, ja nie umiem. Tak, nawet o tym myślałam, ale pisać książkę z małymi dziećmi, kiedy spokój i ciszę tak trudno znaleźć w ciągu dnia. Kiedy jest tysiące obowiązków domowych, blogowych, a jak tylko siadam do laptopa to ciągle słyszę "MAMO!!!" Tak, kiedyś napiszę tę książkę, jak dzieci podrosną, a najlepiej jak wyjdą z domu. Wtedy będę miała dużo czasu dla siebie na swoje pasje, rękodzieło. Tak, poczekam tych kilka lat. Wtedy będzie ten idealny czas. Nie poczekałam.

Zaczęłam pisać książkę w najbardziej niedogodnym czasie, z małymi dziećmi i kiedy zaczynała się choroba mojej mamy. Choroba, która coraz bardziej się rozwijała i była absorbująca dla wszystkich członków rodziny. Która nie pozwalała skupić myśli na czymkolwiek innym, a w sercu zasiewała strach, która zabierała całą radość życia...

Jak znajomi dowiedzieli się o tym, że napisałam książkę to pierwsze pytanie jakie zadawali było: A kiedyś ty to napisała? Kiedy? Już wyjaśniam. Kiedy tylko znalazłam chwilę, kiedy było w miarę spokojnie, a najlepiej wcześnie rano. Moja ulubiona pora na pisanie to poranek. Wstaję jak jeszcze wszyscy śpią i kradnę te chwile dla siebie. I pierwszą czynnością po włączeniu laptopa jest zrobienie kawy. Kawa ratowała w takich sytuacjach i jej zapach zawsze wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Przy kawie pisze mi się najlepiej. Przy kawie powstawała ta książka, dlatego wszystkie współprace kawowe biorę w ciemno. Tak było i teraz ze sklepem https://www.venosa.pl/. Czy zgodzę się na współpracę? Jak kawa to zawsze! Dlatego niedawno przyszła do mnie paczuszka cała wypełniona kawą po same brzegi i bardzo starannie zapakowana. W sklepie wybór kawy jest na prawdę duży. Możemy znaleźć kawę takich marek jak: "lavazza" "segafredo" "dallmayr" .Każdy miłośnik kawy znajdzie na pewno coś dla siebie. Sklep oferuje również atrakcyjne ceny. A jest coś oprócz kawy albo do kawy? Oczywiście. Można przy okazji zakupu kawy zaopatrzyć się w herbatę, miody, syropy a także przeróżne słodkości. Fajną rzeczą są karty podarunkowe, które mogą być fantastycznym prezentem dla każdego kawosza. Wtedy zawsze wiemy, że prezent będzie trafiony:)


Dodatkowo na profilu na Instagramie sklepu trwa niekończący się konkurs dla klientów. Można w nim wziąć udział o tutaj:) Serdecznie zapraszam na zakupy.

Kiedy jest ten właściwy czas? Teraz. A czas na kawę to zawsze!!! 

Patronem wpisu jest sklep Venosa


2 komentarze:

  1. Jak ja uwielbiam kawę. Świetny wpis, niezwykle pomysłowy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kawy nie piję, ale z przyjemnością przeczytałam wpis, jest bardzo inspirujący. Odkładamy na później różnę rzeczy, na ten właściwszy czas, a czasami od nie nadchodzi, potem żałujemy. Gratuluję napisania książki jeszcze raz!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, chętnie Cię odwiedzę. Nie odpowiadam na komentarze typu "Obserwujemy?" Jeśli spodoba Ci się mój blog to zostań na dłużej, jeśli spodoba mi się Twój to zaobserwuję:)

sejf

Copyright © Stare Pianino